INLO już wspiera budżety obywatelskie
A A AZ początkiem 2017 r. w Grudziądzu oraz Kędzierzynie-Koźlu ruszyły kolejne edycje budżetów obywatelskich, które tym razem obsłuży nasz system INLO CMS .
Dostrzegając wzrastające potrzeby gmin w zakresie zagwarantowania profesjonalnego wsparcia informatycznego w procesie przeprowadzania kolejnych edycji tzw. budżetów obywatelskich postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i stworzyliśmy innowacyjny system INLO CMS. Skorzystanie z tej aplikacji wraz z pakietem usług serwisowych pozwala na sprawne przeprowadzenie wszystkich etapów wyłaniania zadań realizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego: od zgłaszania propozycji zadań, oceny ich poprawności formalno-prawnej i merytorycznej, a kończąc na procesie głosowania nad zadaniami i ciekawej prezentacji jego wyników. Całość odbywa się przy minimum zaangażowania infrastruktury technicznej po stronie magistratów, bardzo wysokiej dostępności aplikacji w internecie zarówno dla mieszkańców jak również uprawnionych urzędników oraz pełnej gwarancji bezpieczeństwa gromadzonych danych (zwłaszcza danych osobowych).
W trakcie prac nad powstaniem aplikacji korzystaliśmy z wieloletniego doświadczenia specjalistów, którzy uczestniczyli w wielu wdrożeniach podobnych aplikacji oraz z wiedzy członków naszego zespołu, którzy prywatnie zasiadają w bydgoskich radach osiedli. Efektem tych prac jest profesjonalne narzędzie, które podobnie jak inne nasze produkty, cechuje skalowalność, prostota obsługi i ciekawa szata graficzna. Sposób zgłaszania i wyłaniania zadań w budżecie obywatelskim jest zróżnicowany i uzależniony od reguł ustalonych w danym mieście. Bardzo istotny jest fakt, że INLO zawsze konfigurujemy pod indywidualne wymagania JST.
Pomimo dużej konkurencyjności na rynku, nie jest przypadkiem, że na pierwsze wdrożenia INLO CMS zdecydowały się urzędy obsługujące miasta prezydenckie, które po raz kolejny będą realizowały część zadań poprzez formułę budżetu obywatelskiego. Wiedzą one, że coraz więcej osób angażuje się we współdecydowanie na co będą wydawane publiczne środki poprzez oddanie głosu za pomocą internetu. Posiadając doświadczenie z lat wcześniejszych kierownictwo tych urzędów ma bardzo precyzyjnie określone wymagania co do funkcjonalności aplikacji oraz standardu i zakresu usług świadczonych przez operatora. Cieszymy się, że potrafimy sprostać tym wysokim oczekiwaniom.
Dokładnie od dzisiaj mieszkańcy 100-tysięcznego Grudziądza mogą już zgłaszać propozycje zadań do wykonania w ramach IV edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jego wysokość to równe 3 miliony złotych. Logonet wspierał promowanie wcześniejszych edycji GBO poprzez wykonanie serwisu http://haszgru.pl, który nadal korzysta z naszej asysty technicznej i pomocy przy aktualizowaniu treści.
www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl
Projekty zadań w Kędzierzynie-Koźlu od Nowego Roku mogą zgłaszać poprzez internet nie tylko pojedynczy mieszkańcy tego opolskiego miasta, ale także oragnizacje pozarządowe oraz rady osiedli. Przyjmowanie zgłoszeń będzie możliwe do końca stycznia 2017 roku. Do podziału jest blisko 1,5 miliona złotych. Logonet od połowy ubiegłego roku obsługuje również miejski Biuletyn Informacji Publicznej.